&


مدرس خياباني: 80 درصد پول خريد گندم به کشاورزان پرداخت شد
  


 • مدرس خياباني: 80 درصد پول خريد گندم به کشاورزان پرداخت شد


  به گزارش جمعه شب وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدرس خياباني با اعلام اين خبر افزود: نزديک به هفت ميليون تن خريد تضميني گندم انجام شده است که اين عدد نسبت به ميزان خريد تضميني گندم سال گذشته هشت درصد بيشتر است.


  او ادامه داد: گندمي که امسال از کشاورزان خريديم، 58 درصد نسبت به سال گذشته گران‌تر است، زيرا نرخ خريد تضميني گندم بالاتر رفت.


  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصريح کرد: به همه کشاورزاني که گندم خود را به دولت داده‌اند تا 23 تيرماه تقريبا 80 درصد پولشان پرداخت شده است.


  وي با اشاره به اينکه به احتمال زياد امسال هم افزايش خريد تضميني گندم نسبت به سال گذشته داريم، افزود: امسال براي خريد تضميني حدود 9 تا 10 ميليون تن گندم برنامه ريزي شده است.


  مدرس خياباني تصريح کرد: با تمهيدات اتخاذ شده، در زمينه تامين گندم مصرفي کشور خودکفا مي‌شويم.


  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بيان اينکه حدود 14 ميليون تن ظرفيت سيلو و محوطه نگهداري گندم داريم، تاکيد کرد که که مشکلي براي نگهداري گندم در کشور وجود ندارد.


  وي افزود: هم سيلوهاي قديمي گنجايش گندم‌هاي ما را دارند و هم با سرمايه گذاري‌هاي جديد به مرور اين سيلوها نوسازي و بازسازي و به ظرفيت آنها اضافه مي‌شود.


  او گفت: به موازات خريد گندم بيشتر از کشاورزان، نيازي به محل نگهداري گندم يا سيلوهاي في، بتني و روباز داريم.


  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اکنون شرکت‌هاي بازرگاني دولتي و بخش خصوصي، طرح‌هاي زيادي در سيلوسازي راه انداخته‌اند که نمونه آن بهره برداري از دو سيلوي 30 هزار تني شهرستان اقليد و 40 هزار تني شهرستان داراب در روز گذشته بود.


  مدرس خياباني گفت: هفته آينده هم سيلوي 50 هزار تني شهر فيروزه نيشابور به بهره برداري مي‌رسد.


  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه از برخورد شديد با سوء استفاده کنندگان از تغييرات قيمت کالاها که متاثر از شاخص‌هاي کلان اقتصادي است، خبر داد.


  مدرس خياباني با اشاره به افزايش قيمت‌ها در برخي کالاها مثل لبنيات و حبوبات، افزود: بايد بين تغييرات قيمت که متاثر از شاخص‌هاي کلان اقتصادي است و گراني که با سوء استفاده، احتکار و امتناع از فروش پيش مي‌آيد، تفاوت قائل شويم.


  وي تصريح کرد: با سوء استفاده کنندگان در بخش‌هاي توليد يا عرضه به شدت برخورد مي‌کنيم.


  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هم سازمان حمايت و هم سازمان تعزيرات حکومتي همراه با دادستاني و پليس امنيت، تيم‌هاي نظارتي دارند که با سوء استفاده کنندگان به شدت مقابله مي‌کنند.


  وي با اشاره به مقاومت برخي براي عرضه کالا با هدف گرانفروشي در آينده، افزود: امسال تمرکز ما در حوزه بازرسي و نظارت روي انبارها و مراکز نگهداري کالاست.


  او گفت: بانک مرکزي هم تلاش‌هاي خوبي کرد و موفق شد، رشد بي حد و حصر نرخ ارز را کنترل کند.


  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: کالاهاي اساسي به وفور در کشور وجود دارد و بنادر و فروشگاه‌ها هم مملو از کالاست.


  مدرس خياباني در ادامه آمار کالاهاي توليدي کشور را افزايشي توصيف کرد و گفت: در سخت‌ترين شرايط تحريم و جنگ اقتصادي، بدون استثنا همه رسته‌هاي صنعتي و معدني ما افزايشي است که خود اين افزايش توليد به افزايش عرضه و تعادل در قيمت‌ها کمک مي‌کند.


  وي افزود: چيزي که اکنون در بازار با آن روبرو هستيم، کمبود و گراني نيست بلکه بخش عمده‌اي از کالاها متاثر از فضاي کلي اقتصادي کشور است.


  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تغيير شاخص‌هاي کلان اقتصادي، گفت: وقتي نرخ ارز، تورم و دستمزد تغيير کرده، روي کالاها هم تاثير گذاشته است.


  مدرس خياباني افزود: اگر بخواهيم جلوي اين تغييرات طبيعي قيمت‌ها را که ماحصل افزايش عوامل توليد است، بگيريم و آن را سرکوب کنيم، مفهومش اين است که در سال جهش توليد جلوي توليد را مي‌گيريم.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Kelly رحيم نژاد Tiffany Tim پي فا Sara Jennifer Ryan Samuel Persians Are Not Arabs